Galeria Foto

NOWODWORSKA POLICJANTKA POŁĄCZYŁA PASJĘ ZE SŁUŻBĄ

Czy pracę można połączyć z pasją? Nowodworska policjantka sierż. szt. Karolina Makała pokazuje, że można. Funkcjonariuszka pełni służbę w drogówce i jej marzeniem było jeździć policyjnym motocyklem, co umożliwia jej szybsze dotarcie na miejsce wypadku, przez co szybciej może nieść pomoc innym.

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim mają do dyspozycji dwa motocykle. Funkcjonariusze pracujący na takiej maszynie muszą mieć jednak doświadczenie i umiejętności znacznie wykraczające poza te, których wymaga się od cywilnych kierowców jednośladów. Na jednym z nich służbę pełni sierż. szt. Karolina Makała, która od zawsze marzyła, aby pracować w drogówce, jeżdżąc na motocyklu. Jest to ciężka praca, która wymaga od policjantów zwinności i koncentracji, ponieważ często jeżdżą w różnych warunkach oraz z dużą prędkością. Podzielność uwagi jest tutaj bardzo istotna w szczególności, gdy policjanci przemieszczają się na miejsce wypadku drogowego, gdy panuje duży ruch na drodze.
Służba na jednośladzie jest wymagająca również dlatego, że czasami pogoda nie rozpieszcza. Chociaż rano, kiedy policjant wsiada na motocykl, temperatura powietrza musi wynosić przynajmniej 5 stopni Celsjusza, to czasem trudno przewiedzieć, jak zmienią się warunki atmosferyczne w ciągu kilku godzin. Dlatego policjant musi znać prognozę na dany dzień – jeśli rano wsiądzie na motocykl, to nawet gdy zacznie padać, nie może zamienić jednośladu na radiowóz.

 

 Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż odpowiednie dokumenty.
• Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Kościuszki 10 w dni powszednie w godzinach 8:00-15:00, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu: 47 74 39 226,
• Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15 codziennie w godzinach 8:00-15:00, a we wtorki w godz. 8:00-17:30 po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerami telefonów: 723-695-574, 607-235-276, 516-819-371.

Wejdź na stronę:
https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/rekrutacja.php

Powrót na górę strony