Wiadomości

DZIEŃ DZIECKA Z POLICJĄ

Data publikacji 02.06.2021

1 czerwca do Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzielnicowa Krynicy Morskiej wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej zorganizowała zabawy, warsztaty profilaktyczno – edukacyjne z uczniami oraz pokazy patrolu saperskiego i straży pożarnej.

Na terenie Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej nasza dzielnicowa asp. Aleksandra Hofmann wraz z nauczycielami zorganizowała zabawy dla dzieci, warsztaty profilaktyczno – edukacyjne z najmłodszymi. Wśród zaproszonych przez nią gości byli Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Jantar oraz patrol saperski z Jednostki Wojskowej 15 Pułk Przeciwlotniczy z Elbląga. Podczas zabawy i wykonywanych łamigłówek i zadań sportowych, można było zobaczyć również sprzęt policyjny. Policjantka opowiadała, dzieciom o swojej pracy przypominając o zasadach bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, lesie i życiu codziennym. Uczniowie, odpowiadając, prawidłowo na zadane przez nią pytania dostawali w nagrodę różne upominki. W czasie zabaw były pokazy wozów strażackich oraz drona, którego strażacy wykorzystują podczas różnych działań. Kolejną atrakcją były pokazy saperów, do których włączyła się nasza policjantka, ponieważ przeszła specjalistyczne szkolenie z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Zaproszeni goście opowiadali o swoich profesjach, pokazując posiadany sprzęt ratujący życie oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.

Ogromne uśmiechy na twarzach dzieci zagościły na widok policyjnych radiowozów. To była prawdziwa frajda dla najmłodszych. Dzieci zawsze cieszą się z wizyt naszej policjantki, która jako dzielnicowa pracuję na posterunku w Krynicy Morskiej już ponad 9 lat.

Powrót na górę strony