Wiadomości

SŁUŻBA NA MOTOCYKLU,TO PRACA I PASJA

Data publikacji 06.08.2021

Na Mierzeję Wiślaną co weekend wybierają się tłumy turystów, co zawsze powoduje zatory drogowe. Nasi policjanci nadzorują ruch drogowy, aby dla każdego z nas zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Patrole policjantów na motocyklach, ze względu na swoją zwrotność i wielkość są potrzebne wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch.

Jednoślady stanowią hobby policjantów, którzy sprawują na nich służbę. Funkcjonariusz jeżdżący motocyklem musi mieć doświadczenie i umiejętności poruszania się motocyklem w różnych warunkach. Służba naszych policjantów na motocyklach to między innymi szybsze dotarcie na miejsce zdarzenia drogowego czy dojazd tam, gdzie nie dojedzie radiowóz. Funkcjonariusze odbywający służbę na motocyklu mają dużą podzielność uwagi oraz zdolności poruszania się w ciężkich warunkach atmosferycznych. Policjant na motocyklu może znacznie szybciej nieść pomoc.
Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a swoją brawurą możemy przyczynić się do ogromnej tragedii. Nasi policjanci przez cały weekend będą mieli pod szczególnym nadzorem miłośników dwóch kółek nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego oraz osoby, które z dróg publicznych będą urządzały sobie tor wyścigowy.


Weekend na Mierzei Wiślanej w sezonie wakacyjnym to zawsze wzmożony ruch. Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Powrót na górę strony