Wiadomości

NIETRZEŹWY SPRAWCA KOLIZJI STRACIŁ PRAWO JAZDY [FILM]

Data publikacji 22.10.2021

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem osobowym, który był sprawcą kolizji drogowej. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 38-latkowi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci zostali wezwani w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w miejscowości Lubieszewo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierowca pojazdu marki Kia nie zachował odpowiedniej prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka pojazd marki Skoda, którego kierującym był 27-latek. Już podczas rozmowy z 38-letnim sprawcą kolizji policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna wcześniej pił alkohol. Badanie potwierdziło, ich przypuszczenia. Okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Jego bezmyślne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii na drodze.

Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. O tym na jak długo, zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na dłuższy czas,

Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” pod wpływem alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dlatego nie ma i nie będzie przyzwolenia na lekceważenie przepisów w tym zakresie i narażanie na niebezpieczeństwo siebie oraz innych osób.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na drogach nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego

Powrót na górę strony