Wiadomości

POLICJANCI NA FESTYNIE „BEZPIECZNA KRYNICA ”

Data publikacji 04.05.2022

Policjanci z Posterunku w Krynicy Morskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim między innymi jako jedni z organizatorów uczestniczyli w pikniku rodzinnym „Bezpieczna Krynica ”. Podczas pikniku zorganizowane były licytacje, zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup nowego busa ratunkowego dla OSP w Krynicy Morskiej.

Funkcjonariusze, aby wspomóc naszych strażaków, z zaangażowaniem włączyli się w organizację poniedziałkowego pikniku. Główną organizatorką policyjnego stoiska była dzielnicowa z Krynicy Morskiej asp. Aleksandra Hofmann. Policjanci przygotowali namiot profilaktyczny, w którym odbywały się konkursy i pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa seniorów i wręczania ulotek zawierających najważniejsze porady. Funkcjonariusze przypomnieli i omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególną uwagę zwrócili na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści. O swojej profesji, która budziła duże zainteresowanie, mówił technik kryminalistyki. Największą atrakcją dla najmłodszych był policyjny słonik „POPO”, który oprowadzał po pikniku.

Podczas pikniku odbywały się licytację oraz zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup busa ratunkowego dla strażaków z OSP Krynica Morska.

Dziękujemy mieszkańcom oraz turystom za niezwykle miłe przyjęcie.

 

 

Zdjęcia i montaż fimu :

sierż. szt. Karolina Figiel KPP w Nowym Dworze Gdańskim

 

 

Powrót na górę strony