Wiadomości

Uwaga na oszustów! Nie graj w trzy kubki!

Data publikacji 06.07.2022

Początek sezonu i ładna pogoda sprzyjają aktywności oszustów, którzy wykorzystują od dawna znaną, ale wciąż skuteczną, metodę wyłudzania pieniędzy od turystów.

Na ulice wracają oszuści, którzy zachęcają przechodniów do gry w trzy kubki. W rzeczywistości jest to pułapka, ponieważ organizatorzy zabawy nigdy nie dopuszczają do tego, aby biorące w niej udział osoby mogły wygrać. Jeśli skusimy się na pojedynek i postawimy na niego pieniądze, możemy mieć stuprocentową pewność, że na pewno nie uda nam się ich odzyskać.

Choć gra może wydawać się niepozorna, problem jest naprawdę duży, a działanie naciągaczy przemyślane. Oszust współpracuje ze "wspólnikami". Pozoruje grę, aby przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy – początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty.

Na czym polega gra w kubki? Organizator "zabawy" ukrywa kulkę w jednym z trzech kubków, następnie miesza je, a zadaniem uczestnika zabawy jest odgadnięcie, w którym kubku jest kulka. Jeśli mu się to uda, wygra pieniądze, jeśli nie, straci to, co obstawił. Nowodworscy policjanci apelują jednak, by nie uczestniczyć w tego typu zabawach, bo to nic więcej, jak zwykłe oszustwo.

Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych!

Przypominają też paragraf, pod który podlegają takie "zabawy": kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową, narusza artykuł 128§1 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny, a nawet aresztu".

- Apelujemy, aby w razie zaobserwowania takich osób, przekazać informację do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim  pod nr tel. 47 74 39 272, lub 112.

 

Powrót na górę strony