Wiadomości

BEZPIECZNY W CZASIE FERII – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Data publikacji 13.01.2023

W ramach spotkań funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie i przypomnieli o zagrożeniach mogących wystąpić czasie ferii z najmłodszymi klasami szkół podstawowych. Wszystko po to, by dzieci podczas ferii bezpiecznie wypoczęły i wróciły całe i zdrowe do szkół.

Już za kilka dni w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem policjanci spotkali z dziećmi klas I szkoły podstawowej, w celu omówienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

W trakcie spotkań omówiono między innymi zabawy na śniegu, czyli wybór bezpiecznego miejsca do zjazdów na sankach z dala od ulic, akwenów wodnych. Zwrócono uwagę na zabawę śnieżkami, tak aby nie rzucać w znajomych mocno ubitym śniegiem, lodem lub twardymi przedmiotami. Dużą uwagę skupiono na zabawy i wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne, omówiono jakie konsekwencje może to nieść za sobą.Nie zabrakło również rozmowy o właściwym zachowaniu jako uczestnik ruchu drogowego, pozostałych zabaw na świeżym powietrzu czy przebywania w domu a także użytkowania internetu. Przypomniano dzieciom numer telefonu alarmowego oraz wytłumaczono do czego służy i jak prowadzić rozmowę jeżeli zajdzie taka potrzeba. Policjanci zachęcali również dzieci do zakładania i noszenia elementów odblaskowych, aby po zmierzchu były dobrze widoczne na drodze.

Spotkania z młodzieżą odbyły się w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. Policjanci z nowodworskiej komendy przy okazji zachęcali do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog”.


 

Powrót na górę strony