Wiadomości

Pierwszy tydzień ferii za nami

Data publikacji 12.01.2021

Od tygodnia w całym kraju trwają ferie. Z uwagi na prowadzenie od ubiegłego roku zajęć on-line w szkołach, spotkanie z funkcjonariuszami przed feriami były niemożliwe. Przypominamy jednak jak bezpiecznie spędzić ferie. Uczniom klas pierwszych z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej przypominamy również, że ferie to kolejny obszar związany z bezpieczeństwem, który powinniśmy omówić w ramach działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa” i przypominamy o trwającym konkursie.

Od tygodnia w całym kraju trwają ferie. Z uwagi na prowadzenie od ubiegłego roku zajęć on-line w szkołach, spotkanie z funkcjonariuszami przed feriami były niemożliwe. Przypominamy jednak jak bezpiecznie spędzić ferie.  Uczniom klas pierwszych z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej przypominamy również, że ferie to kolejny obszar związany z bezpieczeństwem, który powinniśmy omówić w ramach działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa” i przypominamy o trwającym konkursie.

Ubiegły rok jak i trwający są wyjątkowe. W szczególności dla uczniów szkół. Zajęcia w większości odbywają się on-line, co uniemożliwia przeprowadzenia spotkań z policjantami. Od tygodnia w całym kraju trwają ferie. Pogoda dopisuje. Pada śnieg i jest mroźno. Pamiętajmy jednak, że nadal staramy się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. O czym powinniśmy pamiętać podczas ferii? O to kilka rad:

- nie wchodzimy na zamarznięte zbiorniki wodne - wchodzenie na zamarznięte rzeki, jeziora czy stawy może skończyć się tragicznie. By utrzymać ciężar dorosłego człowieka pokrywa lodowa musi mieć co najmniej 7 cm grubości. Tego, po jak grubym lodzie stąpasz, nie sposób samodzielnie ocenić.

- kulig za samochodem? – kierowcy, którzy ciągną sanki za ciągnikiem, samochodem czy też przyczepione do quada, muszą liczyć się z wysokimi mandatami. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragicznego w skutkach wypadku.

- niebezpieczeństwa wynikające z rzucania się śnieżkami - rzucanie śnieżkami również może być niebezpieczne. W sytuacji, kiedy na dworze panuje temperatura bliska 0o C rzucanie śnieżkami może stać się bardzo niebezpieczne. Przy wyższej temperaturze, i pod wpływem ciepłych dłoni, śnieg bardzo szybko zamienia się w lód. A uderzenie w głowę taką lodową bryłą może okazać się niezwykle bolesne i groźne.

- ubieramy się stosownie do panującej pogody – pamiętajmy, że przed wyjściem na dwór ubieramy się ciepło. Obowiązkowo ciepłe buty, czapka, szalik i rękawiczki. Nasze zdrowie jest najważniejsze!

 

Nie zapominajmy również, że nadal staramy się zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dbajmy o siebie nawzajem. Unikajmy miejsc gromadzenia się osób, a przede wszystkim nie gromadźmy się. Zachowujmy dystans społeczny i pamiętajmy o zakrywaniu ust o nosa. 

Pierwszoklasistom z Nowego Dworu Gdańskiego, Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej przypominamy o trwającym konkursie w ramach działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa”. W ramach konkursu należy przygotować pracę plastyczną dowolną techniką. Uczeń wybiera sobie temat związany z jednym z obszarów (Bezpieczny w drodze do szkoły, Bezpieczny w domu, Bezpieczny w czasie ferii, Bezpieczny w sieci, Bezpieczny w czasie wakacji).Praca powinna być zaakceptowana przez wychowawcę i dyrektora a następnie przekazana przez nauczyciela do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Osobą do kontaktu jest mł. asp. Joanna Słowik (47 74 39 229).

 

 

Powrót na górę strony